Szafa na wymiar i drzwi przesuwne, czyli w jaki sposób zaaranżować garderobę?

Jak urządzić garderobę?
Wbrew pozorom, garderoba w ogóle nie musi być ogromna, by zdołać swobodnie trzymać w niej rzeczy oraz zachować właściwy ład. Swoją rolę będzie spełniać ona także jako zabudowa wnęki w ścianie w innym pokoju. Można garderobę wtedy wydzielić drzwiami przesuwnymi od pokoju i wciąż będzie ona rewelacyjnie pełnić swoją funkcję.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Magazynowane ubrania to istotny czynnik, który ma wpływ na urządzenie garderoby. W zależności od rodzaju ubrań, które mamy, powinniśmy podjąć decyzję, czy w swoich meblach powinno być więcej drążków na wieszaki, szuflad czy może półek. Warto również zastanowić się czy potrzebujemy więcej miejsca na różne urządzenia, jak np. żelazko czy deska do prasowania.

Jeśli mamy niewiele przestrzeni na garderobę, bardzo dobrą decyzją będzie nabycie szafy na wymiar. W ten sposób najłatwiej jest zmaksymalizować miejsce zarówno na nasze rzeczy oraz przeróżne dodatki. Warto rozważyć zakup mebli na wymiar firmy Komandor, która słynie z wytwarzania bardzo dużych szaf ubraniowych. Dobrą decyzją jest także ładowna szafa narożna, która zmaksymalizuje ilość dostępnego miejsca do przechowywania naszej odzieży.

Drzwi przesuwne na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Następnym rozwiązaniem, które pozwoli na zwiększenie przestrzeni użytkowej w Twojej garderobie jest zamontowanie drzwi przesuwnych. Jest to rewelacyjny wybór nawet gdy będzie to osobne pomieszczenie. Przez zastosowanie drzwi przesuwnych zaoszczędzimy nawet do 8 m2 powierzchni, która jest konieczna do uchylenia zwykłych drzwi. W takiej sytuacji możemy postawić na dostępne na rynku gotowe rozwiązania lub drzwi przesuwne na wymiar, które można znaleźć w ofercie firmy Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Dekorując garderobę należy mieć na uwadze, że wybór odpowiednich mebli nie wystarczy. Należy zadbać też o odpowiednie oświetlenie pokoju. Niezwykle istotne jest, by światło docierało do wszelkich półek oraz zakamarków. Gdy dysponujemy sporą powierzchnią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, powinniśmy także zadbać o oświetlenie punktowe. Najekonomiczniejszym rozwiązaniem są LED-y, szczególnie, że przyjmują one najróżniejsze formy oraz bez problemu można je zamontować tam, gdzie się tylko chce.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Istotną część każdej garderoby stanowi lustro. Duże lustro spełnia dwa ważne zadania. Jest ono konieczne podczas wyboru ubioru, a także zwiększa optycznie pokój. Jeśli nie posiadamy miejsca na lustro stojące, możemy wybrać wiszące. Rewelacyjną decyzją jest też wybór szafy z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowane jest lustro.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

Publikacje: